Macierzynstwo.info, macierzyństwo, iwona guć

Kontakt

tel. 602 12 26 72

e-mail: iwona@gucie.pl

www.macierzynstwo.info

Porady laktacujne

Porady laktacyjne

Współczesna wiedza jednoznacznie dowodzi, że jedynym prawidłowym sposobem żywienia niemowląt, w pierwszych 6 miesiącach życia, jest wyłączne karmienie piersią. Każdy inny sposób jest niezgodny z fizjologią organizmu niemowlęcia. Mleko matki to doskonała kompozycja składników odżywczych, przeznaczonych dla konkretnego dziecka. Dzięki temu karmienie naturalne wpływa korzystnie na jego rozwój. Za pośrednictwem pokarmu matka przekazuje swojemu dziecku przeciwciała, zwiększając jego odporność na choroby, mniejsze jest także ryzyko wystąpienia alergii. Karmienie piersią zaspokaja fizyczny głód ale również potrzeby emocjonalne. Jest to czas miłości, podstawa wzajemnych relacji pomiędzy matką i dzieckiem.

Mimo, iż właśnie karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia noworodka i niemowlęcia, nie wszystkim mamom udaje się karmić swoje dzieci w sposób naturalny. Bolesność brodawek, obrzęk piersi, zastój lub nawał pokarmu, stany zapalne to tylko niektóre z problemów które pojawiają się w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka.

Aby pomóc w prawidłowym przebiegu laktacji oraz na bieżąco rozwiązywać problemy powstające podczas karmienia piersią, służę swoją wiedzą konsultanta laktacyjnego i praktyką nabytą podczas 15 lat prowadzenia poradnictwa i doświadczeniem 24 miesięcy karmienia mojego synka. Zakres porad obejmuje najczęściej naukę technik prawidłowego przystawiania do piersi oraz rozwiązywanie problemów laktacyjnych. Mam również duże doświadczenie w rehabilitacji funkcji ssania u dzieci po użyciu smoczka lub butelki, karmieniu wcześniaków, karmieniu bliźniąt. Wypożyczam profesjonalne, elektryczne odciągacze do pokarmu oraz wagi dla niemowląt. Porad udzielam w domu osoby zainteresowanej, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu - tel. 602 12 26 72.